Szafki metalowe

02-27-2010 przez andrzej Zostaw odpowiedź »

Są dwa podstawowe typy mebli – pierwszy, do użytku domowego oraz drugi, do pomieszczeń użyteczności publicznej.

Może kilka słów o niedocenionych przez kierownictwa firm sposobie wyboru i kupna mebli dla firm. Do tego drugiego możemy zaliczyć wszelkiego rodzaju meble metalowe,

w tym szafy metalowe. Ten ostatni mebel służy przeważnie do wstawianie go (najczęściej ich, bo wstawia się nie jedną lecz wiele) do szatni i innych pomieszczeń, zwanych w języku urzędniczym, socjalnymi.

Ja wprawdzie nie cierpię tej nazwy, bo kojarzy mi się z socjalizmem, ale to być może piętno po byłym ustroju, rzutujące niesłusznie na dzisiejsze czasy. Jakimi walorami powinny się cechować takie szafki? Po pierwsze – być mocne i w miarę estetyczne, aby nie szatnia z takim sprzętem nie przypominała obozu pracy. Po drugie – ich cena powinna być niska, bo przy dużej ilości, które nabywają zakłady pracy lub szkoły, może być to dość duży wydatek, który rzutuje na ogólny bilans firmy lub innej instytucji. Na szczęście na naszym rynku jest w czym wybierać. Po początkowym zachłyśnięciu się wszystkim tym co z Zachodu, przyszedł czas na realne spojrzenie i chłodną kalkulację. Jeżeli bowiem nasi rodzimi producenci mebli metalowych, potrafią wykonać sprzęt o identycznej jakości, ale o niższych cenach, jaki jest sens kupować u dilerów zachodnich firm? Chyba tylko taki, gdy jest to jakaś zachodnia firma w której narzuca się kupno w kraju skąd ona pochodzi. Oczywiście nie ma to nic wspólnego z kalkulacją ekonomiczną, a jest formą wspierania własnego kraju. Przykładów takich są tysiące. Ja podam tylko jeden – jeden z największych banków działających na naszym rynku, został przejęty przez Włochów. I wyszedł cichy „prykaz”, aby nawet długopisy i inne środki piśmienne pochodziły z tego kraju. To tylko nasz salon, pod przywództwem Balcerowicza, całkowicie puścił wszelkiej maści kombinatorów na nasz rynek. Branża meblowe nie jest wolna od takiego protekcjonizmu, niestety.

Reklama

Komentarze wyłączone.