Ośrodki leczenia alkoholików

06-27-2011 przez andrzej Zostaw odpowiedź »

Osoby które nie mogą obyć się bez alkoholu lub narkotyków, powinny być leczone w specjalistycznych ośrodkach. Ośrodki uzależnień od alkoholu są najczęściej prywatnymi własnościami, a te państwowe nie do końca spełniają wszelkie warunki, jakim powinny odpowiadać takie placówki.

Przyczyna jest prosta – brak pieniędzy. Prywatne ośrodki oferują procesy rehabilitacyjne, które mogą trwać miesiące, a czasami lata do osiągnięcia pełnego sukcesu.

Najczęściej jednak już nawet dwutygodniowe turnusy terapeutyczne dają dobre efekty, pod warunkiem pełnej współpracy terapeuty z uzależnionym.. Ogólnie rzecz biorąc, pierwszy krok w rehabilitacji skutków nadużywania alkoholu lub narkotyków jest detoksykacja To może być fizycznie trudny krok dla kogoś, kto jest uzależniony od substancji która, jak mu się wydaje, pozwala mu na jakie takie funkcjonowanie. Proces ten wymagać będzie również doradztwo specjalistów.

Terapeuci pomagają osobom uzależnionym nauczyć się radzić sobie z alternatywnymi mechanizmami radzenia sobie bez picia, uczą wymiany substancji toksyczny na strategie obronne przed nimi. Psychologowie pomagają alkoholikom w zobaczeniu co wywołuje uzależnienia.

Wiele osób z uzależnieniem uważa, że mogą pokonać sami ten problem. Zaprzeczają, że nadużywają alkohol i nie są od niego uzależnieni. Statystyki dowodzą jednak, że większość osób uzależnionych nie można przezwyciężyć uzależnienia samodzielnie. Substancje uzależniające, od których ich organizm stał się zależny i które spowodowało wiele szkodliwych zmian na ciele i umyśle są silniejsze od nich.

Dlatego tak istotny jest program uczestniczenia w terapiach organizowanych w specjalistycznych ośrodkach terapeutycznych.

Reklama

Komentarze wyłączone.